Odwiedziło nas już
86211 osób


Wspiera nas
Prezydent Miasta Gdańska


Sprawozdanie z VIII Międzyszkolnych Zawodów Ratownictwa Przedmedycznego
„Gdańskie RatMedia 2015”


     23 kwietnia 2015 roku na terenie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. KEN    w Gdańsku odbyły się  VIII Międzyszkolne  Zawody Ratownictwa Przedmedycznego „Gdańskie RatMedia 2015.”
  Głównymi organizatorami z ramienia szkoły byli  Marek Matyjaszczyk i Christian Hinc – uczniowie klasy I A o profilu humanistycznym a opiekę sprawowała  mgr Teresa Giłka.    Współorganizatorami imprezy  byli Stowarzyszenie na Rzecz Ratownictwa”ADIUTARE” i Ochotnicza Straż Pożarna   w  Gdańsku- Sobieszewie.
   W tegorocznej edycji udział wzięło  21 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych Trójmiasta i okolic ( Gdańsk , Gdynia, Wejherowo, Kartuzy, Pruszcz Gdański, Słupsk), łącznie 84 zawodników i 20 opiekunów drużyn.
  

LISTA UCZESTNIKÓW:
1.    Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
2.    VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni
3.    XIX Liceum Ogólnokształcące  im. Mariana Mokwy w Gdańsku (drużyna I)
4.    Zespół Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych w Słupsku
5.    II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku (drużyna 1)
6.    II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku (drużyna 2)
7.    II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku (drużyna 3)
8.    IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gdyni
9.    Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jadwigi Królowej w  Tczewie
10.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
11.     I Liceum Ogólnokształcące im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach
12.     X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej
13.     Zespół Szkół Ogólnokształcących nr  1 w Pruszczu Gdańskim
14.     III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
15.     VI Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Helu w Gdańsku
16.     V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku
17.     Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni
18.     XIV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdyni
19.     I Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni
20.     VIII  Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gdańsku
21.     XIX Liceum Ogólnokształcące  im. Mariana Mokwy w Gdańsku (druż. II)

    Zawody rozpoczęły się o godzinie 8.00 rejestracją drużyn i dopełnianie    czynności regulaminowych zgłoszeń. 
  Podczas rejestracji , wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe koszulki z logo imprezy i identyfikatory. Po części technicznej,     o godzinie 8.45 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy z udziałem uczestników, organizatorów i dyrekcji szkoły.
     Następnie drużyny udały się do trzech sal lekcyjnych na egzamin teoretyczny - test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz wiedzy przeciwpożarowej.
  Po części teoretycznej, uczestnicy  razem z opiekunami obejrzeli prezentację pozoracji urazowej przedstawioną przez „ Pogotowie Pozoracyjne”. W tym czasie zostały sprawdzone testy i wyłoniono 10 drużyn finałowych.
Runda finałowa - czyli część praktyczna zawodów,  polegała na udzieleniu pomocy poszkodowanym w upozorowanych ośmiu scenkach .Zespoły kolejno odwiedzały przygotowane przez Adiutare stacje gdzie musiały między innymi  udzielić pomocy osobie z zawałem serca, która spowodowała wypadek samochodowy  potrącając  pieszego; reanimować zaksztuszone niemowlę; udzielić pomocy osobie zepchniętej ze schodów; ratować dzieci , które zatruły się „dopalaczami”; udzielić pomocy uczennicom biorącym udział w bójce; opanować sytuację po wybuchu petardy w wyniku czego jedna osoba straciła dłoń a druga była poparzona.Dodatkowo drużyny musiały zmierzyć się z zadaniem przygotowanym przez OSP Gdańsk-Sobieszewo  polegającym na rozwinięciu na czas  linii gaśniczej i zalaniu hydronetką tarczy zalewowej.
     Po zakończeniu wszystkich zmagań praktycznych uczestnicy zostali poczęstowani pizzą a komisja sędziowska  podliczyła  wszystkie uzyskane przez drużyny punkty z testu i zadań praktycznych.
   Zwycięzcami VIII Międzyszkolnych Zawodów Ratownictwa Przedmedycznego „Gdańskie RatMedia 2015”zostali:

  • ZSP Wejherowo - I miejsce
  • VI LO Gdynia- II miejsce
  • V LO Gdańsk- III miejsce

Kolejno uplasowały się:

  • III LO Gdynia-IV miejsce
  • XIV LO Gdynia-V miejsce
  • Zespół Szkół Łączności Gdańsk- VI miejsce
  • II LO Gdańsk – VII miejsce
  • X LO Gdynia- VIII miejsce
  • I ALO Gdynia-IX miejsce
  • IV LO Gdynia- X miejsce


 Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas uroczystego zakończenia  zawodów około godziny 14.30. Organizatorzy wręczyli zwycięskim drużynom puchary , nagrody oraz  dyplomy.
   Zwycięska drużyna dodatkowo otrzymała nagrodę specjalną dla szkoły w postaci dziecięcego manekina Resusci Baby do trenowania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u niemowląt.

  Tegoroczne „Gdańskie RatMedia”z rekordową liczby uczestników przebiegły sprawnie  i w miłej atmosferze.
   Udało  się to nam dzięki wsparciu  partnerów, którzy pomogli w organizacji imprezy a przede wszystkim ufundowali nagrody:
1.    Miasto Gdańsk
2.    PZU SA
3.    Gdański Klub bilardowy- „GREEN CLUB”
4.    OSK „AS”
5.    Firma „MARPOL”
6.    Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE”
7.    Pan Wojciech Wojciechowski
8.    Pan Jarosław Lewicki
9.    „Pogotowie Pozoracyjne”

Serdecznie dziękujemy!!!


Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i wyników i zapraszamy na kolejną edycję za rok.
 



Ostatnia modyfikacja: 22.06.2015, 21:30

Designed & coded by Marcin Grzesiak
Copyright © 2020 www.ratmedia.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Valid XHTML 1.0 Transitional    Poprawny CSS!